Opłata konsumencka – dyrektywa SUP. Od 01 stycznia 2024 roku weszły w życie przepisy ustawy wprowadzające w Polsce obowiązek pobierania opłaty konsumenckiej od kubków i pojemników jednorazowych zawierających tworzywa sztuczne. Przy składaniu zamówienia w polu uwagi od klienta prosimy o informację jeśli produkty kupione w MyHappyOcean nabyte są na potrzeby własne (UŻYTKOWNIK KOŃCOWY).
ZOBACZ WIĘCEJ!!!

Zalety ekologicznych opakowań biodegradowalnych do żywności

2022-03-02
Zalety ekologicznych opakowań biodegradowalnych do żywności

Szukasz praktycznych pojemników do przechowywania żywności? Postaw na opakowania biodegradowalne. Sprawdź, dlaczego ekologiczne produkty są świetną alternatywą dla plastiku. Wyjaśniamy, jakie materiały nadają się do ponownego przetworzenia i czym kierować się przy zakupie akcesoriów dla gastronomii.

Opakowania jednorazowe przyjazne dla środowiska

Jest wiele sytuacji, w których jednorazowe naczynia są niezastąpionym rozwiązaniem. Przydają się na przykład przy serwowaniu jedzenia na wynos i obsłudze gości na eventach. Przedsiębiorcy zajmujący się cateringiem inwestują w duże ilości talerzy, misek i kubków, które od razu po użyciu lądują w koszu. Czy musi to wiązać się ze szkodą dla środowiska? Na szczęście nie. Wystarczy wykorzystać opakowania ekologiczne, które:

  • są wytwarzane z roślin i zasobów naturalnych,
  • wiążą się z niską emisją dwutlenku węgla,
  • mogą zostać poddane recyklingowi.

Materiały przyjazne dla środowiska naturalnego zaskakują swoją funkcjonalnością i świetnie sprawdzają się w biznesie. Dlaczego warto je kupić?

Certyfikowany skład

Artykuły spożywcze muszą być przechowywane w bezpieczny sposób. Naturalne produkty, takie jak talerze z otrąb pszennych, są nietoksyczne i doskonale nadają się do kontaktu z żywnością. Spełniają normy EN 13432 i ASTM 6400. Certyfikowany materiał przeznaczony jest do serwowania zimnych i ciepłych dań. Naczynia jadalne są najlepszym wyborem, ponieważ nie zawierają żadnych szkodliwych dla zdrowia substancji i mają przebadany, zrównoważony skład. Ponadto dostarczają konsumentom nowych wrażeń i zmieniają posiłek w ciekawą przygodę.

Różne kształty i rozmiary

Przedsiębiorcy mogą wybrać opakowania jednorazowe idealnie dopasowane do swojej oferty cateringowej. Dobrym tego przykładem są talerze i miski z trzciny cukrowej, które sprzedawane są w różnych kształtach i rozmiarach. Dostępne są modele okrągłe, kwadratowe i prostokątne. Zaprojektowane są z myślą o serwowaniu przystawek, dań głównych i deserów.

Opcja wykonania nadruku

Naczynia z naturalnych materiałów można urozmaicić efektownym nadrukiem. Często stosowanym rozwiązaniem jest naniesienie na pojemnik logo firmy. Dzięki temu można bardziej zaistnieć w świadomości klienta i budować wizerunek swojej marki. Do spersonalizowania świetnie nadają się na przykład kubki papierowe, które mają podwójnie wzmocnione ścianki. Materiał jest odporny na uszkodzenia i sprawdzi się do serwowania kawy, herbaty lub zimnych napojów.

Modny design

Życie w stylu eko to bardzo popularny trend. Celebryci i influencerzy chętnie korzystają z produktów przyjaznych dla środowiska. Takie opakowania prezentują się bardzo efektownie. Ciekawą propozycją są półmiski z liści palmowych. Pozwalają przyciągnąć uwagę klientów, ponieważ są po prostu modne. Istnieje szansa, że posiłek wydany na takim naczyniu zostanie przez kogoś sfotografowany, a zdjęcie zostanie opublikowane w mediach społecznościowych. W ten sposób można promować swoje produkty i usługi.

Wygoda dla użytkownika

Przekąski kupowane na wynos często zjadane są gdzieś w biegu. To ważne, by pojemnik, w który zostały zapakowane, był wygodny w użyciu. Niezastąpionym produktem w wielu punktach gastronomicznych jest pudełko na frytki, które można swobodnie trzymać w dłoni. Wyprodukowane zostało z papieru z recyklingu i ma starannie dopracowany kształt. Kolejnym przykładem są opakowania cukiernicze, do których wkładane są ozdobione przez cukierników torty i ciasta. W takiej sytuacji kluczowe jest zadbanie o bezpieczne przeniesienie jedzenia bez uszkodzenia jego formy i struktury.

Legalne rozwiązania

Przedsiębiorcy muszą liczyć się z dyrektywą plastikową i przepisami chroniącymi środowisko. Biodegradowalne naczynia pozwalają uniknąć płacenia wyższych podatków lub kar spowodowanych łamaniem prawa. Najbezpieczniejszą opcją jest rezygnacja z plastiku i korzystanie z roślinnych, kompostowalnych tworzyw.

Ekologiczne opakowania jednorazowe

Rozwiązania przyjazne dla środowiska po prostu się opłacają. Wybieraj opakowania ekologiczne, a szybko docenisz ich zalety. Oferta takich naczyń jest bardzo urozmaicona. Znajdziesz w niej produkty wykonane z liści palmowych, papieru, trzciny cukrowej i drewna.

pixel