Opłata konsumencka – dyrektywa SUP. Od 01 stycznia 2024 roku weszły w życie przepisy ustawy wprowadzające w Polsce obowiązek pobierania opłaty konsumenckiej od kubków i pojemników jednorazowych zawierających tworzywa sztuczne. Przy składaniu zamówienia w polu uwagi od klienta prosimy o informację jeśli produkty kupione w MyHappyOcean nabyte są na potrzeby własne (UŻYTKOWNIK KOŃCOWY).
ZOBACZ WIĘCEJ!!!

OPAKOWANIA EKOLOGICZNE

( ilość produktów: 916 )

Decydując się na zakup ekologicznych opakowań gastronomicznych i naczyń jednorazowych w naszym sklepie świadomie wybierasz produkty przyjazne dla środowiska. Wszystkie produkty są w pełni kompostowalne. Posiadają Normy i Certyfikaty wyrobów przeznaczonych do kontaktu z żywnością EN 13432 i ASTM 6400. Czas rozkładu poszczególnych materiałów roślinnych, z których wykonane są nasze opakowania ekologiczne, naczynia jednorazowe, sztućce, słomki czy torby papierowe wynosi: otręby pszenne rozkładają się w ciągu 30 dni. PLA - poliaktyd, materiał roślinny pozyskiwany między innymi z mączki kukurydzianej, papier z recyklingu, papier celulozowy - rozkładają się w ciągu 75 - 80 dni. Trzcina cukrowa, liście palmowe, pergamin, słoma - rozkładają się w ciągu 90 dni. Bambus - 100% naturalny. Wszystkie kartony, w które pakujemy towar wysyłany do Państwa pochodzą z obiegu wtórnego.

Opakowania biodegradowalne – zalety

Korzystanie z takich produktów, jak opakowania ekologiczne, ma wiele zalet. Przede wszystkim biodegradowalne kartony wytwarzane są przy stosunkowo niewielkim zużyciu energii oraz zasobów naturalnych. W ich procesie produkcyjnym używa się wyłącznie materiałów pochodzących z recyklingu – zwykle jest to papier albo tektura. To wpływa na zmniejszenie ilości odpadów oraz ograniczenie powstawania szkodliwych dla środowiska gazów cieplarnianych.

Ekologiczne pudełka są produktami wielokrotnego użytku. Skutecznie zabezpieczają one towar przed uszkodzeniami mechanicznymi w trakcie przechowywania oraz transportu. Opakowania biodegradowalne mogą być z powodzeniem stosowane do magazynowania różnego rodzaju artykułów, np. żywności, kosmetyków, biżuterii, odzieży czy książek. Doskonale nadają się one również do wykorzystywania podczas przeprowadzki i remontu. Ponadto umożliwiają szybkie i sprawne posegregowanie poszczególnych przedmiotów.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Jesteśmy przekonani, że kupione na myhappyocean.pl wyroby doskonale spełnią Twoje oczekiwania.

pixel